top of page

ut 21. 3.

|

Nitra

JARNÝ BEH okolo Botanickej záhrady SPU v Nitre

športové podujatie spojené s grilovačkou, ochutnávkou piva z experimentálneho pivovaru, inovatívnych potravín a spoznávaním botanickej záhrady

Registration is closed
See other events
JARNÝ BEH okolo Botanickej záhrady SPU v Nitre
JARNÝ BEH okolo Botanickej záhrady SPU v Nitre

Čas a miesto

21. 3., 18:00 – 22:00

Nitra, Trieda Andreja Hlinku 609/2, 949 01 Nitra-Chrenová, Slovakia

Sprievodný program

Sprievodné akcie:

Grilovačka: V priestoroch areálu SPU bude k dispozícii gril, kde si môžu fanúšikovia a súťažiaci pripraviť svoju prvú jarnú grilovanú pochúťku. Zároveň vám absolventi predmetu SENZORIKA predstavia svoje bláznivé recepty na chutné grilované mäso a zeleninu.

Beer Battle: Každý účastník (18+) podujatia dostane možnosť ochutnať a vyjadriť svoj názor na experimentálne pivo s produkcie vedeckého centra AgroBioTech a porovnať ho s komerčným pivom. Konzumentský prieskum bude použitý na zlepšenie našej práce.

Chuť budúcnosti: Vyskúšajte ako možno budú chutiť potraviny budúcnosti. Bude sa jednať o experimentálne produkty a preto budete potrebovať trochu odvahy, aby ste vyskúšali pekárenské produkty s obsahom proteínu hmyzu, jedlý gél zvyšujúci imunitu, nápoj plný antioxidantov vyprodukovaný z vedľajších produktov výroby kávy, ako aj upravený med ktorý rozžiari každú detskú tvár. Akú súčasť experimentu môžete každý produkt ohodnotiť a poriadne skritizovať, aby sme vedeli či smerujeme výskum správnym smerom.

Zákutia našej záhrady: Spojte prechádzku po botanickej záhrade so zábavným kvízom pomocou ktorého môžete objaviť mnoho zákutí a informácií o flóre a faune v našej Botanickej záhrade. Objavte miesto v srdci Nitry, kde môžete pri speve vtákov čítať knihy, športovať, alebo si len tak zo zábavy zvyšovať slovnú zásobu latinských názvov stromov a kvetov.

Zdielanie

bottom of page